Në vendin e tragjedisë në Tetovë, vendosen lule

Tetovë, 9 shtator – Qytetarë të ndryshëm, kryesisht të rinj tetovar, mbrëmjen e sotme pranë ish-spitalit modular ku ndodhi tragjedia e mbrëmshme, kanë vendosur buqeta me lule në kujtim të 14 pacientëve që humbën jetën nga zjarri.

 

Qytetarët janë mbledhur në mënyrë spontane, pa ndonjë organizim paraprak, dhe kanë vendosur lule në disa vende të ndryshme përreth ish-spitalit.

Kujtojmë se zjarri që përfshiu spitalin modular në Tetovë ditën e djeshme rreth orës 20:30.

Humbën jetën 14 pacientë që ishin të shtruar me Covid dhe mbetën të lënduar 12 të tjerë, përfshirë 2 mjek dhe 4 infermiere.

Related posts

RMV/ Prej nesër nis vaksinimi i fëmijëve nga mosha 12 deri 16 vjeç

D V

Austria ndan edhe një milion vaksina për Ballkanin Perëndimor, përfiton edhe RMV

D V

Ligji për shitjen e 50,000 hektarëve tokë bujqësore në pronësi të shtetit do të dorëzohet në Parlament

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com