Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Në verë do të jemi në gjendje të rrimë përsëri në pube, virusi do ta humbasë fuqinë

“Në verë do të jemi në gjendje të rrimë përsëri në pube”, tha Helge Braun, doktori gjerman, duke theksuar se qendrat e vaksinimit do të jenë plotësisht funksionale nga prilli.

Në një intervistë për televizionin BILD, Z. Brown pranoi që nga fillimi dihej që do të kishte vaksina të pamjaftueshme në muajt e parë të këtij viti, kryesisht për shkak të kapacitetit të kufizuar të prodhimit, por siguroi që në muajt e ardhshëm furnizimi do të tejkalonte nevojat e Gjermanisë.

Në verë, përsëriti ai, “ne do të jemi në gjendje t’u ofrojmë të gjithëve mundësinë për t’u vaksinuar”, ndërsa, “për shkak të sistemit të saj të mirë shëndetësor, Gjermania nuk duhet të ketë frikë të krahasohet me vendet e tjera”.

I pyetur se kur një “normalitet” do të kthehej në jetën e njerëzve, Z. Broën, i cili është gjithashtu një mjek, tha se – në varësi të variacioneve në llojin kryesor të koronavirusit – “në verë ne do të jemi në gjendje të rrimë në pube përsëri”.

Ai shtoi se mbetet i mendimit se koronavirusi do të humbasë fuqinë e tij brenda vitit.

Postime të ngjashme

Kinën dhe Rusinë i bashkon biznesi në Serbi

D V

Policia ukrainase e gjen të varur aktivistin e zhdukur bjellorus

D V

Papa Françesku do të takohet me romët e Sllovakisë

D V

Iranit do t’i përgjigjemi në mënyrë kolektive, thotë SHBA-ja

D V

Kina jep 350 milionë doza vaksina për partnerët e nismës “Një brez, një rrugë”

Z H

Kinë, vlera industriale e sistemit të navigimit satelitor “Beidou” do të zërë 25 % të tregut global

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...