Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Në veturën e një dileri nga Tetova policia ka zbuluar 100 paketime kokainë

Në orët e mbrëmjes së 12 prillit në parkingun e një firme në fshatin Poroj të Tetovës, policia e ka arrestuar dilerin 31-vjeçar A.B., përndryshe banorë i i këtij fshati.

Siç informuan nga MPB, gjatë kontrollit të automjetit “Hamer”, me targa të Tetovës, të cilin e drejtonte 31-vjeçari, janë gjetur kokain i paketuar në 100 paketime në madhësi të ndryshme, nëntë paketime marihuanë, dy peshore digjitale dhe dy telefona celularë.

Gjatë bastisjes, dileri sillej në mënyrë agresive dhe fizikisht i ka sulmuar nëpunësit policorë.

Ai është arrestuar në stacionin policor në Tetovë, ndërsa automjeti i tij është sekuestruar për ekspertizë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër tij do të ngrihen padi adekuate.

Postime të ngjashme

Nuk i bind policisë për të ndaluar, arrestohet 51-vjeçari në Fier

S.B.

Vlorë/ Gjendet predha e paplasur, dyshohet se i përket Luftës së Dytë Botërore. Banori: Ja hoqa dheun me terezi dhe e ngrita me duar

S.B.

Pamjet/ Makina humbi drejtimin dhe ra në kanal, dy viktimat e shënuara në Lushnje janë babë e bijë

S.B.

Tre të mitur nga Tetova vidhnin nëpër shitore gjatë orës policore

S.B.

Detaje për aksidentin e rënd në Çento: Janë lënduar më tepër persona

S.B.

144 shkelje në Shkup, 63 për vozitje të shpejtë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...