Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në vitin 2020 është regjistruar numri më i madh i të vdekurve në Maqedoni

Shkup, 2 janar, Zhurnal.mk – 2020 do të jetë viti me numrin më të madh të qytetarëve të vdekur në Maqedoni që nga pavarësia e saj, njofton “Sitel”, ndërsa kjo më së shumti është për shkak të pandemisë.

Shifrat tregojnë se 2.503 persona vdiqën vitin e kaluar si pozitiv për Covid-10 gjatë tre tremujorëve të fundit të vitit 2020.

Numri më i lartë i vdekjeve nga Covid-19 u regjistrua në nëntor me 769 vdekje, pasuar nga dhjetori me 740. Që nga marsi, mesatarisht janë regjistruar 9 vdekje në ditë.

Gjatë vitit 2020 kishte tre valë, më e forta prej të cilave ishte në nëntor, dhe dy ishin në qershor dhe prill.

Postime të ngjashme

Opozita kritikon Bujar Osmanin për diplomacinë ekonomike të Maqedonisë së Veriut

R Zh

Reklamat e qeverisë vënë në pikëpyetje lirinë e shprehjes

R Zh

Prof.dr. Vetoni Latifi sjell librin e tij më të ri mbi Marrëdhëniet Ndërkombëtare

R Zh

Në kërkim të pronarëve të vërtetë të kompanive

T E

Zhurnal mëson / Anketës së Grubit dhe Osmanit e shpalosur në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së si në kohën e Enver Hoxhës, diktatorit! Pakënaqësia vazhdon…

R Zh

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...