Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nedelkov: Duhet të ketë zgjidhje për orët mësimore, në të kundërtën mësuesit do të revoltohen

Shkup, 29 shtator, zhurnal.mk – Jam i bindur se problemi me orët shtesë dhe me mungesën e pajisjeve për punë do të zgjidhet shpejtë, në të kundërtën, mësuesit do të revoltohen dhe kjo do të ndikojë në cilësinë e mësimit.

Kështu u përgjigj në pyetjet e gazetarëve, i pari i Sindikatës për Arsim, Shkencë dhe Kulturë, Jakim Nedelkov.

“Unë jam i bindur se do të gjendet zgjidhje. Problemi është real dhe duhet të gjendet zgjidhje për realizim të pandërprerë të mësimit. Në të kundërtën, do të kemi mësues të revoltuar dhe jo të motivuar që do të pasqyrohet në cilësinë e mësimit”, tha Nedelkov.

Ai ka qetësuar mësuesit duke u thënë se zgjidhje do të ketë dhe se nuk do të ketë dyfishim të orëve mësimore.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...