Agjencia Zhurnal.mk

Negociatat, Holanda paralajmëron votën kundër

Tiranë, 6 qershor – Ministri holandez i Punëve të Jashtme, Stef Blok ka deklaruar se Shqipëria ka ende rrugë për të bërë, përpara se të hapen negociatat e antarësimit me BE-në.

Diplomati ka vlerësuar arritjet e deritanishme të Shqipërisë, por thekson se vendi ynë nuk është ende atje ku duhet.

Ministri i Jashtëm thotë se duhet punuar me shumë në fushën e sundimit të ligjit si dhe luftën kundër korrupsionit.

Nga ana tjeter Block është shprehur tejet optimist për Maqedonine e Veriut.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...