Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Nëna braktis vajzën mes Turqisë, gjyshja detyrohet të kthehet në Shqipëri për ta shkolluar…

Pjesë e seancës së ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” ka qenë Emineja dhe djali i saj Albani. Emineja tregon historinë e familjes së saj. Djali i saj i vogël Valisi bashkëjetonte me një vajzë dhe linden një fëmijë.

Kur ishte vetëm tre vjeç vajza e tyre e vogël Elifi u braktis nga e ëma e cila iku në Francë dhe u martua. Më pas edhe Valisi iku në Francë i cili ka krijuar një familje tjetër andej dhe është në proces për të bërë letrat.

Vajza e cila tashmë është 10 vjeç jeton me Eminenë në Shkodër, por ajo nuk është e regjistruar në certifikatën e tyre familjare por tek gjyshi i saj nga e ëma. Vajza nuk ka asnjë dokument, as pasaportë dhe as certifikatë.

Postime të ngjashme

Kryemadhi: Uragani i 25 prillit do ta shkulë Rilindjen

N E

Shqipëria do të marrë vaksinën ruse Sputnik V

N E

Manastirliu: Nis vaksinimi i dializantëve dhe grupeve më të rrezikuara

S.B.

Balla me të rinjtë në Librazhd: Puna sapo ka filluar, ky është vetëm fillimi

S.B.

Floriana Garo: Më 25 prill, Shqipëria do të zgjedhë Lulzim Bashën

S.B.

Basha uron myslimanët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...