Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nënat sot përsëri në protestë, nuk duan të rrezikojnë shëndetin e fëmijëve të tyre

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator – Zhurnal.mk – Nënat të cilat janë në pushim të lindjes dhe ata që kanë fëmijë deri në moshën 6 vjeçare, përsëri do të dalin sot në protestë para Qeverisë, në përpjekje për të bindur Qeverinë që të shlyejë vendimin që ato të kthehen në punë, informon Zhurnal.

Më parë ministri Filipçe tha se Qeveria nuk i ka pranuar kërkesat e tyre të cilat i dorëzuan në protestën e parë ditën e enjte të javës së kaluar.

Nënat konsiderojnë se numrat e larta të të infektuarve me Covid 19 ditëve të fundit janë më tepër fëmijë dhe kjo paraqet rrezik për fëmijët e tyre.

Protesta është paralajmëruar për në ora 17:30 para godinës së Qeverisë.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zaharieva: Nuk duam fjalë por vepra, ne nuk kemi vendosur veto

Z H

Për shkak të Covid-19 “Sfida e re për të rinjtë në RMV, OWLYPIA-The Intellectuals’ Challenge 2020”, raundi lokal do të zhvillohet më 28-29 nëntor

E.E.

Fërçkovski: Shqiptarët dhe maqedonasit kanë pasur ushtri të përbashkët, por kjo pjesë e historisë është fshehur

R ZH

Komisioni i Sëmundjeve Infektive nuk propozon masa të reja

R ZH

Nuk është e vërtetë që GJEDNJ ka vendosur që abolimi i Ivanovit është i vlefshëm

T E

Fëmijët me aftësi të kufizuara të lënë mënjanë, prindërit kërkojnë që fëmijët e tyre tu kthehen aktiviteteve

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...