Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Shkup, 12 qershor 2021 – Në mjediset e Ministrisë së Punëve të Jashtme sot do të nënshkruhen marrëveshje për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministritë e Ekonomisë dhe Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave.

Siç kumtoi MPJ-ja, marrëveshjet do të nënshkruhen nga ana e shefit të diplomacisë, Bujar Osmani, ministri i Ekonomisë, dhe zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, pas së cilës të tre do të japin deklarata për media. 

Postime të ngjashme

Tema globale për zgjedhje lokale, partitë fillojnë me mobilizimin e anëtarësisë

Z H

Do të ashpërsohen dënimet për sulmet ndaj gazetarëve

Z H

BESA insiston në Grafën Etnike: S’ka kthim prapa!

Z H

12 të shëruar dhe 39 raste të reja me Covid

Z H

Tetovë/ Vdes nga covid një pacient, kishte marë 2 doza “Sinovac”

Z H

Qytetarë nga Maqedonia edhe më tej shkojnë e vaksinohen në Serbi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...