Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Nëntë të vdekur në 24 orët e fundit në Shqipëri, 141 raste me COVID-19

Nëntë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në Shqipëri në 24 orët e fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, ndërsa janë konfirmuar 141 raste të reja.

Që nga shpërthimi i epidemisë me koronavirus në Shqipëri janë konfirmuar 126.936 raste pozitive, prej tyre 95.035 janë shëruar, 29.618 janë raste aktive, ndërsa kanë vdekur 2283 persona.

Në Shqipëri tashmë prej disa javësh ka filluar vaksinimi për COVID-19.

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...