Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nëntori i zi me Covid statistikë, Maqedonia para SHBA me numrin e viktimave në një milion banorë

Zhurnal Ads

Shkup, 30 nentor – 737 persona vetëm në muajin nëntor janë regjistruar se kanë ndërruar jetë si pasojë nga virusi korona. Me 32 viktimat e djeshme, Maqedonia e tejkaloi edhe SHBA në listën botërore me vende me vdekshmëri më të madhe nga Covid-19 në 1 milion banorë.

Gjendemi në vendin e 7 në botë dhe në top 5 në Evropë. Në qendrat Covid në Shkup në 24 orët e fundit janë hospitalizuar 38 pacientë për shkak të komplikimeve nga virusi korona dhe gjithsej 480 persona të dyshimtë dhe të infektuar mjekohen në repartet infektive në kryeqytet.

Në 24 orët e fundit në Covid-qendrat në spitalet e vendit janë evidentuar se mjekohen gjithsej 816 pacientë pozitiv dhe të dyshimtë me Covid-19. Nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë e Veriut kanë ndërruar jetë 1 731 persona.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pendarovski: Vetëm nëse shteti kujdeset për secilin qytetar të tij, do të ketë shpresë për Republikën e Maqedonisë së Veriut

admin

Pagesa e pensioneve për muajin Nëntor fillon të ejnten

T E

556 raste të reja, 22 të vdekur dhe 404 të shëruar nga Covid 19

T E

Zaev: T’i pranojmë lëshimet nga historia dhe të krijojmë histori të re

Z H

Fëmijët me aftësi të kufizuara të lënë mënjanë, prindërit kërkojnë që fëmijët e tyre tu kthehen aktiviteteve

T E

Kosta Petrov do të jetë drejtor i ri i Fondit për Inovacion

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...