Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Nëpërmjet ueb faqes, mbi 40 mijë qytetarë kanë aplikuar për t’u vaksinuar kundër Covid-19

Shkup, 13 shkurt – Gjithsej 40.600 qytetarë janë regjistruar për t’u vaksinuar kundër Covid-19 nëpërmjet ueb faqes, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Nga atje shtojnë se 12.652 qytetarë janë paraqitur përmes mjekut amë.

Kujtojmë që ueb faqja u lëshua në përdorim disa ditë më parë dhe çdo qytetar mund të aplikojë për t’u vaksinuar.

Gjithashtu, regjistrimi për vaksinim mund të bëhet edhe përmes mjekut amë në sistemin “Termini im”.

Institucionet kompetente kanë bërë plan se si do të zhvillohet procesi i vaksinimit. Në fillim do të vaksinohen punonjësit shëndetësor dhe personat e moshuar.

Postime të ngjashme

ASH caktoi kandidatin e saj për kryetar të Dibrës

D V

Mot shumë i nxehtë me temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

Punëtorët e ndërtimtarisë punojnë në temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

BESA themeloi nëndegën në Çellopek

D V

Qeveri: Sllavica Kotirova drejtoreshë e re e doganave

D V

Vetëm 35% e të punësuarve në Maqedoni marrin paga mbi mesataren

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...