Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Nëse do të votohej sot, PD dhe LSI do të fitonin zgjedhjet në Shqipëri

Për kë do të votonin shqiptarët nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot?

Në sondazhin e publikuar në SYRI TV duket edhe preferencat e shqiptarëve për një ndryshim. 33.6 për qind e shqiptarëve janë shprehur se do të votonin për Partinë Demokratike. 38.2 për qind e shqiptarëve do të votonin për Partinë Socialiste. Ndërsa 10.7 për qind e qytetarëve do të votonin për LSI.

Në total, 48.8 për qind e shqiptarëve do të votojnë për opozitën e bashkuar, ndërsa Edi Rama qëndron në 38.2 për qind.

Postime të ngjashme

1 vit që u nda nga jeta Aneta, dedikimi prekës i kryeministrit Rama

D V

Manastirliu: Nis sot muaji i hapur i vaksinimit masiv +18vjeç, paraqituni me kartën e identitetit për të kryer vaksinën ndaj COVID

D V

I nxehti vijon të dominojë vendin, ja si variojnë temperaturat sot

D V

Kthehen në Shqipëri 14 fëmijë dhe 5 gra të bllokuara në kampet e luftës në Siri

D V

Tetë vatra zjarri në Shqipëri, rëndohet situata

D V

Situata e zjarreve në vend, zv.ministrja e Mbrojtjes nga Ksamili: Para përgjegjësisë penale të gjithë ata që dëmtojnë natyrën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...