“Nëse nuk është ai, është Cristianinho!”, nëna e Ronaldos zbulon ëndrrën e saj për Sportingun

Nëna e Cristiano Ronaldos, Dolores Aveiro ka thënë se nëse ylli i Manchester Unitedit nuk arrin të nënshkruajë me Sporting Lisbonën para daljes në pension, djali i tij Cristiano “Cristianinho” Ronaldo Jr do ta bëjë këtë.

Aveiro është një tifoze e madhe e Sporting që pretendon se dëshira e saj para vdekjes është të shohë një anëtar të familjes të veshë edhe njëherë fanellën me vija të gjelbra dhe të bardha.

Ajo ëndërron ende që një anëtar i familjes së saj të luajë për Sportingun dhe nëse Cristiano nuk e përmbush atë, atëherë djali i tij 11-vjeçar duhet ta bëjë.

“Ronaldo duhet të kthehet në Sporting, për mua ai do të ishte këtu”, ka thënë fillimisht Aveiro për ADN de Leao.

“Atij i pëlqen të shikojë ndeshjet e Sportingut. Unë i kam thënë tashmë: ‘Bir, para se të vdes dua të të shoh të kthehesh në Sporting”.

“Le të shohim..”, tha ai, por nëse nuk është ai, është Cristianinho! Në moshën e tij, ai luan më mirë se Ronaldo. Në atë kohë, Ronaldo nuk kishte një trajner, por sot Ronaldo është mësuesi i djalit të tij”, përfundoi nëna e CR7.

Ka kaluar shumë kohë që kur Aveiro e pa djalin e saj të luante futboll në Portugali, pasi Ronaldo u largua nga Sporting si adoleshent pas sezonit 2002/03 për të filluar stadin e tij të parë në Old Trafford.

Ajo donte një ribashkim këtë verë, por djali i saj zgjodhi një kthim në shtëpi të një lloji tjetër duke u bashkuar me Manchester Unitedin.

Po Cristianinho?

Në moshën 11-vjeçare, djali më i madh i Ronaldos nuk është gati për qendër të vëmendjes së futbollit. Së shpejti, ai do të zgjedhë nëse do të vazhdojë të ndjekë babanë e tij nga klubi në klub në radhët e të rinjve ose të fillojë rrugën e tij diku tjetër, potencialisht me Sporting.

Aveiro ka pohuar se Cristianinho e imagjinon veten në klubin portugez, por vetë fëmija ende nuk ka bërë një angazhim. 

Related posts

Kane: Të humbësh në finale është ndjenja më e keqe në botë

Z H

Mourinho: Nuk mund t’i lihet fati i një shteti një 19-vjeçari

Z H

Evra shokon botën e futbollit: Jam abuzuar seksualisht në moshën 13-vjeçare – momenti më i vështirë kur i tregova familjes

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More