Agjencia Zhurnal.mk
Shëndetësi

Nëse vuani nga alergjia, këto bimë mbani në shtëpi: Ajri i pastër për jetë më të lehtë!

Nëse ju ndodh që në mëngjes, sapo të ngriheni nga shtrati, teshtini edhe nga disa herë pa ndërprerë – kjo do të thotë që jeni alergjikë

Ka diçka në ambientin tuaj që “nuk lejon” të merrni frymë normalisht.

Ekspertët propozojnë t’i gjeni disa nga këto bimë të cilat pastrojnë ajrin dhe pengojnë kollën alergjike:

1. Spatifilum

2. Dracena marginata

3. Aglaonema

4. Ficus elastica

5. Fieri shtëpiak

6. Lule shpata (Sansevieria)

7. Aloe vera

8. Palma Areca

9. Fikusi

10. Dredhka angleze (Hedera Helix)

Postime të ngjashme

Si të mos ju dhemb shpina gjatë ngasjes së veturës: tri gjëra janë shpëtim pa e kuptuar as vetë

S.B.

Doza më të larta të antibiotikëve mund të forcojnë disa baktere

S.B.

Përfitimet e organizmit nga ngrënia e mollave çdo ditë

S.B.

Ky ushqim i njohur mund të jetë shakatar i shumë sëmundjeve

S.B.

Çaj mente për t’i trajtuar aknet? Është i pasur me antioksidantë dhe lufton infeksionet bakteriale

S.B.

Tri ushqime të shëndetshme në sasi të mëdha mund të jenë të dëmshme: Kushtojini vëmendje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...