Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nesër fillon vaksinimi antiCOVID-19 i personave mbi moshën 80 vjeçare

Javën e kaluar ka filluar vaksinimi i personelit shëndetësor kundër virusit COVID-19, mirëpo nga nesër (e enjte) do të fillojë vaksinimi edhe për personat mbi moshën 80 vjeçare.

Kështu bëri të ditur në një prononcim për Telegrafin, Sami Uka, këshilltar politik i ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia.

Ai bëri të ditur se deri të martën mbrëma janë vaksinuar 3.181 persona kundër virusit COVID-19.

“Vaksinimi i të moshuarve mbi 80 vjeç fillon prej nesër…”, ka thënë për Telegrafin, Uka.

Ndryshe, ministri Vitia kishte deklaruar se vaksina është e sigurt dhe se nuk ka ndonjë efekt anësor serioz, si dhe askush nuk duhet të hezitoj që të marrë këtë vaksinë.

Postime të ngjashme

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...