Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nesër në Bruksel takimi i radhës Kosovë-Serbi

Zhurnal Ads

Në Bruksel nesër do të diskutohet për zgjidhjen e pretendimeve financiare dhe çështjet e pronës mes Kosovës dhe Serbisë.

“Me ftesë të Emisarit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, delegacioni i Kosovës, i prirë nga Koordinatori Shtetëror Skender Hyseni, ka udhëtuar sot për në Bruksel, ku nesër pritet të zhvillohet takimi i radhës me delegacionin nga Serbia”, kështu kanë bërë të ditur nga zyra e kryeminsitrit.

Me ndërmjetësimin e emisarit Lajçak, në takimin e nesërm, delegacionet do të vazhdojnë diskutimin e filluar në takimin e kaluar rreth kësaj çështjeje.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Hetim për “dosjet e UÇK”/ Miratohet komisioni në Parlament. Do drejtohet nga Ulsi Manja

S.B.

Kurteshi: Koalicioni qeverisës, bashkë me PDK-në po zaptojnë të gjitha pozitat në institucionet publike

admin

880 gjoba të shqiptuara brenda 24 orëve për mosrespektim të masave

admin

Asgjë e dyshimtë në valixhen tek “Bill Clintoni” – identifikohet edhe pronari i saj

admin

Vdes gazetari Muharrem Ramabaja

S.B.

Quni: Serbët nuk duan të largohen nga Forca e Sigurisë së Kosovës

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...