Nesër në mesditë vazhdon debate i përgjithshëm kuvendor për ribalancin Buxhetit

Shkup, 27 korrik – Kuvendi nesër do ta vazhdojë debatin e përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit.

 

Në pjesën e sotme të pasdites të mbledhjes së 47-të, diskutimi kryesisht ishte me akuza të ndërsjellta partiake.

Paraprakisht, deputetët I përsëritën qëndrimet , ata të LSDM-së se ribalanci është zhvillimor dhe do të mundësojë investime, ndërsa kolegët e tyre nga VMRO-DPMNE se është për ryshfet parazgjedhor dhe do të nxisë shpenzime joproduktive.

Në ribalancin e plotësuar të Buxhetit janë future edhe tetë amandamentet e miratuara në Komisionin për financim dhe buxhet. Debati I përgjithshëm filloi të enjten, ndërkaq mund të zgjasë pesë ditë.

Related posts

Do të formohet NP për menaxhim dhe mbrojtje të Parkut Nacional Mali Sharr

Z H

Besimi: Rritja më e shpejtë ekonomike dhe rritja e standardit në krye të listës së prioriteteve

Z H

Pendarovski sot mbledh Këshillin e Sigurisë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com