Nesër në mesnatë skadon afati për paraqitjen e kandidaturave

Shkup- 10 shtator – Partitë politike deri të dielën i kanë anuluar aktivitetet publike lidhur me zgjedhjet lokale 2021, të caktuar për 17 tetor, për shkak të shpalljes së tre ditë zie, pas zjarrit që shpërtheu në Spitalin modular në Tetovë, me ç’rrast kanë humbur jetën 14 persona ndërsa 12 mbetën të lënduar . Megjithatë partitë dhe kandidatët e pavarur, të cilët dëshirojnë të marrin pjesë në zgjedhje duhet t’i respektojnë afatet e parapara nga Komisioni shtetëror i zgjedhjeve (KSHZ).

 

Related posts

Spitali i Strugës i gatshëm për valën e re të koronavirusit

Z H

Nuk respektoi protokollet anti-Kovid, mbyllet një lokal në Shkup

N E

Hristijan Mickoski fton qytetarët që të regjistrohen dhe të mos e bojkotojnë procesin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com