Nesër në Shkup jepet Premiera e shfaqjes “Legjendat shqiptare”

Shkup, 11 shtator – IN Teatri shqiptar për fëmijë dhe të rinj-Shkup nesër në ora 18:00 do të realizojë Premierën e shfaqjes për fëmijë mbi 7 vjeç të titulluar “Legjendat shqiptare” (Rozafati dhe Gjergj Elez Alija), në regji të Ledian Gjeçi, skenografi të Ledian Gjeci, dramatizim Alba Shtëmbari, kompozitor Jetmir Mehmedi dhe kostumografi të Medina Hoxha.

 

Rolet i luajnë: Dea Pajaziti, Rabije Alilovska Uzulmez, Almedina Sadiki, Mumin Abdullai, Gëzim Zherka, Eldin Shiroki dhe Flakron Aliu. 

Related posts

Nominimet për çmimet ‘Emmy‘/ Serialet ‘Crown’ dhe ‘The Mandalorian’ kryesojnë garën

D V

Zgjohuni, për shkak të qiellit të kryqëzuar mes gishtërinjve

D V

Vepra e Korab Shaqirit prezantohet sonte në Ukrainë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More