Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Nesër nis vaksinimi kundër Covid-19 në shtetet e BE-së

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyan ka shpërndarë një video mesazh për qytetarët e Evropës, me rastin e fillimit të shpërndarjes së vaksinave të para kundër Covid-19 në BE.

“Sot është dita e dorëzimit ndërsa nesër do të fillojmë vaksinimin në të gjithë BE”, tha Von der Layen.

Ajo shtoi se BE-ja ka blerë vaksina të mjaftueshme për 450 milion qytetarët e saj dhe i ka vënë ato në dispozicion për të gjithë anëtarët e BE në të njëjtën kohë.

Sipas saj, ditët evropiane të vaksinimit, nga 27 deri më 29 dhjetor, do të jenë një moment uniteti dhe suksesi evropian.

Postime të ngjashme

Siria dënon sulmet amerikane kundër milicive pro-iraniane

T E

Në dyshim plani i Netanyahut për t’u dhuruar vaksina shteteve mike

T E

Ish-mbreti spanjoll paguan 4.4 milionë euro, pas skandaleve

T E

Belgjikë, shkon mbi 22 mijë numri i viktimave nga Covid

T E

Pse Facebook po i bllokon faqet e ushtrisë së Mianmarit?

T E

SHBA: Princi saudit miratoi vrasjen e Khashoggit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...