Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Neser pa energji elektrike disa pjesë të Kisella Vodës, Qendrës dhe Karposhit

Shkup, 10 qershor 2021  – Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, disa rrugë në komunat Kisella Vodë, Qendër dhe Karposh nesër do të mbeten pa energji elektrike, kumtuan nga EVN.

Nga ora 08:00 deri në 14:00, përdoruesit nga pjesë të rrugëve do të jenë pa energji elektrike: Tomë Stefanovski dhe Sllavka Dimkova në vendbanimin Draçevë, (Komuna e Kisella Vodës).

Nga ora 08:00 deri në ora 15:00, përdoruesit nga pjesa e rr. 166, (Komuna e Qendrës), dhe nga ora 08:30 deri në 10:30, përdoruesit nga pjesët e rrugëve: Ivan Cankar, Bella Kraina dhe Franc Mesenel në vendbanimin Vllae (Komuna e Karposh).

Nga ora 09:00 deri në 13:00, pa energji elektrike do të jenë përdoruesit nga rr. Petar Pop Arsov nr. 40, (Komuna e Qendrës), nga ora 09:15 deri në 13:30, përdoruesit nga rr. Radika, ndërtesa numër 1 dhe rr. Ograzhden, ndërtesat numër 1, 2 dhe 3, (Komuna e Karposh), dhe nga ora 11:30 deri në 14:30, përdoruesit nga pjesa e rr. Franc Preshern (Komuna e Karposh), informojnë nga EVN. bs

Postime të ngjashme

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...