Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nesër priten reshje bore mbi Kosovë

Dita e fundit e kësaj jave pritet të sjellë ulje të temperaturave në vend. Sipas Prishtina Weather, kjo e diel do të jetë më e freskët derisa në viset malore mund të ketë edhe reshje bore.

Temperatura minimale pritet të shënojnë 6 gradë celsius derisa ato maksimale mund të arrijnë deri në 12 gradë celsius.

“Të dielën më freskët, vranësira të shpërndara, pasdite mundësi për riga lokale shiu, viseve malore mbi 1500m mundësi për ndonjë rrebesh bore. Java e ardhshme kryesisht kthjellët dhe me diell, pa të reshura. Në fillim të javës orëve të mëngjesit ftohtë, viseve të ulëta mundësi për mjegull dhe ngrica. Në pjesën e dytë të javës më ngrohtë, me temperatura maksimale edhe mbi 20C.’, thuhet në njoftimin e Prishtina Weather.

Postime të ngjashme

Albin Kurti: “Prilli – muaji i masakrave dhe i kujtimit”

N E

20 % qytetarëve të regjistruar për vaksinim në Kosovë nuk paraqiten në terminet e caktuar

N E

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve të Kosovës kërkon sigurimin e vaksinave për qytetarët

N E

Në Kosovë për tri ditë vaksionhen 827 persona me sëmundje kronike

N E

Ivica Daçiq: “Historitë që preambula për Kosovën do të ndryshojë janë boshe”

N E

Haradinaj për dëshmorët e Prishtinës: Ta ruajmë këtë liri si vlerën më të shenjtë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...