Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nesër protestë kundër mafisë së Zaevit dhe shtrenjtimit të rrymës, paralajmëroi VMRO

Shkup, 16 shtator – Partia opozitare në Maqedoninë e Veriut, VMRO-DPMNE ka paralajmëruar se do të vazhdojë nesër me protestat kundër rritjes së çmimit të rrymës elektrike.

“Protestojmë dhe do të vazhdojmë. Kapaku i të gjithave është shtrenjtimi i rrymës që e bren standardin e të gjithëve. Për atë vazhdojmë të protestojmë kundër rrymës së shtrenjtë që sjell popull të varfër”, deklarojnë nga VMRO-DPMNE-ja.

Ata sqarojnë se protesta do të jetë me vetura prej ora 18:00, duke filluar nga salla sportive “Boris Trajkovski”, për të vazhduar në rrugën “Aradhat partizane”, për t’u ndalur para Komisionit rregullator.

“Mafia e Zoran Zaevit e ka rrënuar ekonominë në Republikën e Maqedonisë. Për shkak paaftësisë së qeverisë së LSDM-së, kanë ngelur mbi 40 mijë qytetarë në rrugë për pesë muaj”, deklarojnë nga partia opozitare.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...