Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Sot protestë për rastin „Monstra“, mbyllen disa rrugë në kryeqytet

Shkup,25 shkurt – Sot në Shkup, do të zbatohet një regjim i veçantë i trafikut për shkak të një proteste kundër vendimeve në çështjen “Monstra”.

Protesta do të fillojë në ora 13 pasdite në parkun Çair në Blvd. “Hristijan Todorovski Karpos”, dhe do të vazhdojë në Gjykatën Themelore Shkupi 1, Parlamentin dhe Qeverinë.

Prandaj, rrugët e mëposhtme do të jenë të mbyllura për trafik nga 13:00 deri në përfundim të protestës: “HT Karpos”, John F. Kennedy, rr. “Cvetan Dimov”, Blvd. “Krste Misirkov”, Blvd. “Goce Delçev”, rr. “11 Tetori”, rr. “Vasil Glavinov”, Blvd. “VMRO”, Blvd. “Ilinden” dhe rrugët e tjera përreth.

SPB Shkup u bën apel qytetarëve që të respektojnë urdhrat e lëshuar nga policia.

Postime të ngjashme

Ish drejtori i Byrosë për siguri publike Mitko Çavkov dërgohet në spitalin privat në Shkup

R Zh

Kuvendi debaton për strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

B L

“Situata është serioze, rritet presioni mbi kovid-qendrat”

B L

Arjanit Hoxha me fakte demanton portalet ndaj akuzave për shpenzimet e tij (dokument)

R Zh

Frika nga arratisja, Mijallkovit i shqiptohet masa e paraburgimit për lëndën Thesari

B L

Programi i ri arsimor “Erasmus + (2021-2027)” me buxhet të dyfishuar

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...