Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nesër seancë e Këshillit të Sigurisë, do të debatohet për gjendjen me pandeminë

Shkup, 29 mars – Zhurnal.mk – Nesër më 30 mars, me fillim në ora 14:00, kabineti i presidentit do të mbajë seancën e 12të për siguri të RMV-së, informon Zhurnal.

Përskaj anëtarëve të Këshillit për Siguri, me ftesë të presidentit Pendarovski të seancës do të marë pjesë edhe ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe.

Në seancë do të debatohet për gjendjen aktuale me pandeminë të Covid 19 në territorin e RMV-së dhe masat dhe aktivitetet e institucioneve përkatëse.

Pas përfundimit të seancës në Këshillin e sigurisë, nga pres qendra e presidencës do të njoftojnë komunikatë, inserte dhe fotografi nga seanca.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...