Nesër temperatura mbi msataren, për fundjavë reshje shiu

Shkup, 16 shtator – DPHM paralajmëron se moti nesër do të jetë i ngrohtë mbi mesataren, ndërsa në pjesët perëndimore do të fryjë erë e përforcuar  nga drejtimi perëndimor. me një shpejtësi edhe mbi 70 kilometra në orë, që do vazhdojë edhe në ditët në vijim.

Të shtunën do të ketë zhvillim të vranësirave të paqëndrueshme të ndjekura me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, ndërsa temperatura veçanërisht në pjesët veriore do të ulet për disa gradë. Kushte për shi të të rrëmbyeshëm afatshkurtër do të ketë edhe të dielën paradite. 

Related posts

IM: Artan Grubi kapet mat duke montuar shpifje kundër opozitës shqiptare!

Redaksia

Sot 26 viktima dhe 906 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

D V

Pa energji elektrike disa pjesë të Kisela Vodës, Çairit, Karposhit dhe Sopishtes

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More