Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Nesër vijnë vaksinat nga Serbia, e konfirmon Qeveria

Shkup, 13 shkurt – Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut përmes një kumtese ka informuar se gjatë ditës së nesërme do të pranojnë dërgesën e parë me vaksina kundër Covid-19 nga Serbia.

“Nesër në ora 10 në vendkalimin kufitar Tabanoc do të arrijë dërgesa e parë me vaksina nga Republika e Serbisë. Në pranim-dorëzimin do të marrin pjesë delegacion nga Republika e Serbisë, i udhëhequr nga presidenti Aleksandar Vuqiç, kurse nikoqir do të jetë kryeministri Zaev”, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Ndryshe, Maqedonia e Veriut përmes Serbisë ka siguruar 8 mijë doza të vaksinës Pfizer kundër Covid-19.

Postime të ngjashme

Shërbime të reja në sportelet e SHA “Posta e Maqedonisë së Veriut”

Z H

Hoxha në inspektim të njësisë së re rajonale të MBPEU-së në Aerodrom të Shkupit

Z H

Aksion i madh antidrogë, janë arrestuar 12 persona, mes tyre dhe një polic

Z H

Konfirmohen ndryshimet në Kodin Penal, vendoset një vepër e re penale

Z H

Do të formohet NP për menaxhim dhe mbrojtje të Parkut Nacional Mali Sharr

Z H

Azeski: Ballkani të hapet, historia të mbyllet, biznesi të bashkohet

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...