Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Netanyahu fton Kurtin: Eja të inaugurojmë ambasadën në Jerusalem

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ftoi zyrtarisht kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti që të jetë present në inaugurimin e ambasadës në Jerusalem.

Përmes një letre zyrtare, ai përmendi marrëveshjen e fundit mes Kosovës dhe Izraelit dhe vendimin e Prishtinës zyrtare që në Jerusalem të ketë seli diplomatike të Kosovës.

“E vlerësoj si shumë të rëndësishëm vendimin e Kosovës për të hapur Ambasadën në Jerusalem dhe iu pres në Izrael për inaugurimin e saj.”

Njohja reciproke Kosovë-Izrael erdhi si rezultat i marrëveshjes së nënshkruar në Uashington.

Postime të ngjashme

“Ligji për pasuri të pajustifikueshme mund të hetojë edhe pasurinë e qytetarëve”

R Zh

Kosovë / 775 gjoba brenda 24 orëve për ata që s’respektuan masat anti-COVID

R Zh

Presidentes Osmani i kërkohet që të ketë prioritet çështjen e grave të dhunuara gjatë luftës

R Zh

Ramush Haradinaj përkujton Agim Ramadanin në 22 vjetorin e rënies së tij

R Zh

Tërnava: Presidentes e Kryeministrit duhet t’iu dalë gjumi natën nga përgjegjësia që kanë

Z H

22 vjet nga rënia e heroit Agim Ramadani

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...