Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Netflix planifikon të nisë 40 shfaqje anime në vitin 2021

Netflix njoftoi të dielën në “Tokyo AnimeJapan 2021 Expo” se do të nisë 40 shfaqja të reja anime në këtë vit, pas suksesit të serisë “Blood of Zeus“ vitin e kaluar, transmeton Bloomberg.

“Record of Ragnarok”, “Yasuke”, “Resident Evil”, “Infinite Darkness”, “The Way of the Househusband”, janë disa nga emrat e shfaqjeve anime që do të dalin deri në fund të muajit prill të këtij viti.

Numri i shfaqjeve anime që do të dalin në Netflix këtë vit është gati dyfishi i numrit të serialeve dhe filmave anime që dolën në vitin 2020.

Tregu anime në të gjithë botën arriti 23 miliardë dollarë vitin e kaluar dhe pritet të rritet në më shumë se 36 miliardë dollarë deri në vitin 2025, sipas Bloomberg.

Postime të ngjashme

Zbulohen detaje të reja në lidhje me kamerat që do të kenë Samsung Galaxy S22 dhe S22 Plus

Dafina Vidishiqi

Bitcoin dhe Dogecoin po bien përsëri

Dafina Vidishiqi

Data e lansimit të iPhone 13, çmimi, veçoritë dhe gjithçka tjetër në lidhje me telefonin e ardhshëm nga Apple

Dafina Vidishiqi

iPhone 2022 nga Apple mund të përfshijnë një model më të lirë me një ekran të madh

Dafina Vidishiqi

Këto aplikacione largoni menjëherë në Android: Ato vjedhin të dhënat dhe paratë tuaja

Dafina Vidishiqi

Apple po punon për një MacBook Air plotësisht të ri

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...