Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Neto-huazimi përmes letrave shtetërore me vlerë i projektuar në 15.375.000.000 denarë

Shkup, 6 tetor – Gjithsej 15,375,000,000 denarë do të jetë huamarrja neto përmes lëshimit të letrave me vlerë të qeverisë në vitin 2020, kumtoi Qeveria.

Në seancën e sotme, Qeveria miratoi një Vendim për ndryshimin e Vendimit për konfirmimin e shumës maksimale të huamarrjes neto duke lëshuar letra me verë në tregun e brendshëm financiar në vitin 2020.

“Në pajtim me ndryshimet dhe plotësimet  e mëparshme të Buxhetit të Republikës së Maqedonisë të Veriut për vitin 2020, ky vendim përcakton shumën maksimale të huazimit neto përmes lëshimit të letrave me vlerë të shtetit në vitin 2020 dhe do të arrijë në 15,375,000,000 denarë, në vend të 12,300,000,000” , informon shërbimi për media i qeverisë.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...