Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

NewBorni do të ndryshojë pamjen, ngjyroset me ngjyra të ushtrisë

Monumenti New Born pritet të marr pamje tjetër. Sivjet ky monument do të mund ta ngjyrosin shuplakën me njërën nga ngjyrat e ushtrisë dhe ta vendosin në të.

Kjo gjë zakonisht bëhet në prag të përvjetorit të pavarësisë me 17 shkurt.

Ky proces pastaj do të vazhdojë edhe të hënën e martën më datat 15 dhe 16. Ideatori i këtij projekti Fisnik Ismaili tha se qytetarëve do tu mundësohet të ngjyrosin shuplakët dhe t’i vendosin në monument, si shenjë respekti, dashurie dhe përkrahje për luftën tonë.

Postime të ngjashme

Majori i KFOR-it për zjarret: Do të ofrojmë ndihmën tonë me të gjitha mjetet që i kemi

D V

Nesër mot i ndryshueshëm, të premten shtrëngata dhe shi

D V

Zjarret, Osmani: Kosova është shtëpia jonë, duhet t’i ruajmë jetët e njerëzve tanë

D V

Përgjimet, Këshilli Prokurorial i Kosovës fillon procedurë disiplinore ndaj prokurores Shemsije Asllani

D V

Arrestohet një person në Mitrovicë për zjarrvënie

D V

Zjarret në Rugovë, shkatërrohen mbi 80 hektarë tokë e pyje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...