Nga 12 korriku vaksinim kundër Kovid-19 edhe pa termin të caktuar

Shkup, 5 korrik – Ministria e Shëndetësisë kumtoi se duke filluar nga 12 korriku, vaksinimi kundër Kovid-19 do të zhvillohet në pikat ekzistuese të vaksinimit nga shtëpitë shëndetësore dhe spitalet në vend, ndërsa në sallat sportive do të zhvillohet rivaksinim masiv.

 

Nga Ministria theksojnë se nga 12 korriku, do të mund të vaksinohet çdo qytetar pa marrë parasysh nëse është paraqitur ose nuk është paraqitur në uebfaqen vakcinacija.mk.

“Secili që dëshiron të vaksinohet, të njëjtën do të mund ta bëjë pa termin të caktuar, ndërsa paralelisht do të zhvillohet edhe vaksinimi i qytetarëve të cilët janë paraqitur në vakcinacija.mk”, informojnë nga Ministria.

Related posts

Xhaferi nuk do të pranojë propozimin e Mickoskit për shkarkimin e Filipçes dhe Hasanit

D V

ASH: Papërgjegjësia e pushtetit lokal në Strugë nuk ka fund, qytetarët s’kan ujë për pije

D V

Nxënësit e shkollave ​​të mesme në Kërçovë rifillojnë mësimin me prani fizike

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More