Maqedoni TOP LAJM

Nga 23 shtatori kthehen në punë të gjitha grupet e liruara si pasojë e pandemisë

Zhurnal Ads

Shkup, 14 shtator, zhurnal.mk – Qeveria në seanca e saj të katërt gjatë ditës së sotme ka vendosur që që nga 23 shtatori të kthehen në punë të gjitha grupet të cilat kanë qenë të liruar nga puna si pasojë e pandemisë, përfshi këtu personat me sëmundje kronike si dhe prindërit të cilët janë kujdesur për fëmijët e tyre përderisa çerdhet kanë qenë të mbyllura.

Nga ky vendim janë përjashtuar personat me sëmundje kronike të cilët kanë vërtetim nga mjeku specialist.

Postime të ngjashme

Këshilli ekonomiko-social është i përkushtuar në thellimin e dialogut social

Z H

Ganiu: Mjetet për zbukurimin e komunës alokohen për qëllim humanitar

T E

Mbi 100 pacientë me Covid-19 trajtohen me plazmë gjaku

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...