Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Nga Belgjika në Angli me anije peshkimi, pritet në mes ëndrra e 69 emigrantëve shqiptarë

Policia britanike ka arrestuar 69 emigrantë shqiptarë, të cilët po tentonin të futeshin ilegalisht në Angli, përmes një anije peshkimi.

Anija, e cila kishte lundruar nga zona Ostend e Belgjikës, u ndalua në portin Harwich në orët e para të mëngjesit të djeshëm dhe kishte në bord 72 persona.

Tre anëtarë të ekuipazhit, një shtetas letonez dhe dy shtetas ukrainas, u arrestuan nën akuzën për trafik të emigracionit të paligjshëm.

“Duke punuar me partnerët tanë, ne jemi të vendosur të bëjmë gjithçka që mundemi për të prishur dhe çmontuar rrjetet e kontrabandës së njerëzve, dhe për t’i parandaluar ata nga shfrytëzimi i migrantëve për përfitim.

Qëllimi ynë është të synojmë ata që shkaktojnë dëm, të mbrojmë ata që janë më të prekshëm ndërsa sigurojnë kufijtë e Mbretërisë së Bashkuar.”, njofton policia britanike.

Postime të ngjashme

Gara për kryetarin e PD-së, kryeson Lulzim Basha

Dafina Vidishiqi

Publikohen rezultatet e para për garën brenda PD

Dafina Vidishiqi

Rama pas nënshkrimit të marrëveshjes për 5G: Shqipëria përherë krenare të jetë krah SHBA-së

Dafina Vidishiqi

Mbyllet procesi i votimit për zgjedhjen e kreut të Partisë Demokratike

Dafina Vidishiqi

Qyteti i Vlorës i gatshëm për sezonin veror, pritet trefishim i turistëve

Dafina Vidishiqi

Sot votohet për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha me tre kundërkandidatë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...