Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Nga çasti i hapjes”, Rama publikon fotot nga Aeroporti i Kukësit dhe bën urimin për ndjekësit

Dita e djeshme, ishte një ditë e shënuar për qytetarët e Kukësit, por jo vetëm, pasi u vendos në përdorim Aeroporti Ndërkombëtar “Zayed – Flatrat e Veriut”.

Udhëtarët e parë që zbarkuan në aeroportin e ri, ishin emigrantët shqiptarë në Angli.

Ata fillimisht zbritën në Aeroportin “Nënë Tereza”, në Tiranë, duke qenë se Angli – Kukës, ende nuk ka një linjë direkte fluturimi. Në Tiranë, grupin e emigrantëve e priti kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku.

Këta të fundit, u bashkuan në avionin e emigrantëve dhe u drejtuan në Kukës, ku u bë dhe një ceremoni. Sakaq, ditën e sotme, kryeministri Rama i ka uruar mëngjesin ndjekësve të tij me dy foto nga çasti i hapjes së Aeroportit Ndërkombëtar “Zayed – Flatrat e Veriut”.

Postime të ngjashme

Pas Greqisë dhe Italia i mbyll ‘dyert’ shqiptarëve, shtyhen kufizimet deri më 30 Korrik

Bekim Laçi

Kryeministri Rama takon sekretarin e Shtetit, Blinken: Krenari për Shqipërinë që të jetë krah SHBA-ve, përherë

Bekim Laçi

“Rally Albania 2021″, Gara ndërkombëtare që zbulon mrekullitë e natyrës shqiptare

Bekim Laçi

Sot Kuvend/ Raportimet e institucioneve të drejtësisë, deri te marrëveshja me distributorin turk për vaksinat

Bekim Laçi

PD shpall sot fituesin, Basha siguron mandatin e tretë

Bekim Laçi

Gara për kryetarin e PD-së, kryeson Lulzim Basha

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...