Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Nga data 21 kafenetë i rikthehen orarit të punës deri në ora 21:00

Zhurnal Ads

Shkup, 14 janar – Zhurnal.mk – Nga data 21 janar kafenetë i rikthehen orarit të vjetër kufizues, dhe do të punojnë deri në ora 21:00, në vend se deri në ora 18:00 siç ishte deri tani, orar ky që u vendos si masë për festat krishtere, informon Zhurnal.

Siç njoftoi ministri i shëndetësisë Venko Filipçe, masat tjera ngelin në fuqi edhe pas orës 21:00.

“E vetmja gjë që do të ndryshojë më 21 janar është orari i punës i kafeneve, ndërsa sipas vlerësimit të situatës pas kësaj date, eventualisht të shqyrtohet kërkesa e tyre që të punojnë deri në ora 23:00. Mirëpo, masat e reja ngelin në fuqi”, tha Filipçe.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Spasovski: Në Vevçan nuk ndodhi asgjë spektakolare për arsye politike donin incident dhe sensacionalizëm

Z H

Kontrolle të intensifikuara të trafikut në Tetovë, 189 shoferë të sanksionuar

T E

Mariçiq: Është koha të kuptojmë se regjistrimi është më shumë se numërimi i bashkësive etnike

T E

Biletat vjetore të nxënësve të shkollave të mesme nuk do të vlejnë gjatë pushimit dimëror

Z H

Ski-lifti dhe teleferiku nga sot nuk do të jenë në funksion në Kodrën e Diellit

T E

VMRO-DPMNE: Komisioni të tregoj qëllimet epidemiologjike për të cilat ka propozuar masa

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...