Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Nga e hëna në Turqi nuk mund të hyhet pa test PCR negativ

Ministri i Shëndetësisë së Turqisë, ka thënë të premten se të gjitha udhëtarët që duan të shkojnë atje duhet të kenë një test negativ të COVID-19.

Udhëtarët të cilët nuk posedojnë testin negativ PCR, nuk do të lejohen të hyjnë në Turqi, ka thënë ministri Fahrettin Koca.

Ai ka shtuar se personat që vijnë nga Britania, Afrika Jugore dhe Danimarka do të karantinohen posa të mbërrijnë, krahas edhe testit negativ që do duhet ta paraqesin.

Postime të ngjashme

Hungaria mbyllet sërish

T E

Reagime mbi vendimin për të hetuar krimet në territoret palestineze

T E

Tërmet i ri, edhe më i fortë në Zelandën e Re, me magnitudë prej 7,4 ballë

T E

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...