Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nga e hëna vendi do të goditet nga një ciklon

Shkup, 3 shkurt – Nga e hëna, një ciklon do të godasë Maqedoninë e Veriut. “Të hënën, nën ndikimin e veprimtarisë ciklonike të përqendruar në Itali dhe Detin Adriatik, do të ketë shi të herëpashershëm”, njoftoi meteorologu Slavço Poposki.

Do të ketë kushte për zhvillimin e paqëndrueshmërisë të shoqëruar nga erëra të forta, stuhi dhe shi të rrëmbyeshëm lokale.

Në ditët në vijim, për shkak të depërtimit të ajrit të ngrohtë nga jugu, temperaturat do të rriten në intervalin prej 13 deri në 20 gradë, pra do të jenë dukshëm mbi mesataren për këtë pjesë të vitit dhe do të jenë më të larta se normalja për rreth 8 deri në 12 gradë.

Postime të ngjashme

Llajka: Vala e nxehtësisë ndikon edhe ndaj kafshëve, qytetarët të kenë kujdes me kanakarët e tyre

Z H

Normalizohet komunikacioni hekurudhor, makinistët e kanë ndërprerë bojkotin

Z H

Sllovenia dërgon 16 automjete dhe 46 zjarrfikës

Z H

Promovohet pulla postare kushtuar 20 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit

Z H

Zhurnal mëson / Pas 22 viteve, Policia Pyjore në Shkup me udhëheqës shqiptar

R Zh

Lëshohet në përdorim aplikacioni CommoPass për udhëtim jashtë vendit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...