Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Nga fabrika deri te konsumatorët, kështu u prodhua Mercedes S-Class i ri

Zhurnal Ads

Makina e re nga Mercedes S-Class 2021 u fut në një brez krejt të ri.

Ajo përpiqet të përmirësojë modelin në ikje duke ofruar më shumë stil, më shumë luks, më shumë hapësirë dhe madje edhe më shumë teknologji në modelin e ri, transmeton Telegrafi.

Ne presim që modelet e reja me performancë të lartë AMG dhe modeli ultra-luksoz i Maybach të debutojnë pas kësaj.

Disa ditë më parë u prezantua zyrtarisht Mercedes S-Class i ri. Makina ka teknologji të paparë deri më tani, dhe brendësia e saj përbëhet nga 5 ekrane të mëdha, të cilët përdoren për të ndihmuar sa më shumë që të jetë e mundur.

Sedani do të jetë gjithashtu i disponueshëm me karakteristika inovative që përfshijnë jastëkë ajri në sediljet e pasme dhe një sistem aktiv që do të ngrejë makinën lart për të zvogëluar ashpërsinë e dëmtimit gjatë një përplasjeje.

Pamjet më poshtë tregojnë se si u prodhuar Mercedes S-Class i ri në fabrikë në Gjermani hap pas hapi.

Siç mund ta prisni, S-Class i ri vjen me pothuajse çdo tipar sigurie që ofron Mercedes-Benz aktualisht. Lista përfshin frenimin automatik të emergjencës, kontrollin e lundrimit adaptiv me ndalim dhe lëvizje, ndihmë aktive të drejtimit, ndihmë për mbajtjen e korsisë, ndihmë për ndërrimin e korsisë, njohjen e shenjës së trafikut.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ky Citroen është në shitje, ja sa do të paguani për të pasur një të tillë

admin

“Volkswageni” trefishon shitjet e veturave elektrike

S.B.

Në rrethin e ngushtë në garën e veturës më të mirë vitit në Evropë janë 29 modele

S.B.

S-Class Maybach është Mercedesi më luksoz që është ofruar ndonjëherë

S.B.

Volskwagen ID.3 – makina elektrike më e shitur në Evropë

S.B.

Golf R i ri është më i shtrenjtë se Mercedes-AMG A35, Audi S3 dhe BMW M135i

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...