Maqedoni

Nga hapja e kopshteve me virus janë infektuar 9 fëmijë dhe 13 të punësuar

Zhurnal Ads

Shkup, 3 tetor – Vetëm 9 fëmijë në vend që ndoqën kopshtet që nga hapja e kopshteve më 9 shtator ishin pozitivë me koronavirusin. Të gjithë ishin me simptoma të lehta dhe 4 tashmë janë shëruar. Kjo u njoftua nga Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce.

Përndryshe, virusi i rrezikshëm është regjistruar me 13 punonjës nga 311 kopshte në vend.

Sondazhet epidemiologjike të rasteve në kopshte tregojnë se bëhet fjalë kryesisht për transmetimin e infeksionit jashtë institucioneve.

Kjo tregon se pajtueshmëria e vazhdueshme me protokollet brenda institucionit do të thotë një proces i sigurt arsimor dhe i kujdesit për të gjithë, tha ministri Venko Filipce.

Postime të ngjashme

Sindikata e Pavarur e Arsimit kërkon paga shtesë

T E

Qeveria do të shqyrton mundësinë për uljen e TVSH-së për energjinë elektrike

XH,I

Pandemia rrit shkallën e varfërisë në Maqedoninë e Veriut

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...