Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Nga Karaibet në Çellopek, një histori dashurie që zgjat një dekadë!

Bobi Markovski nga Çellopek, Tetova dhe Vedelin nga Karaibet mund të flasin me orë të tëra për faktin se dashuria nuk njeh kufij dhe prish të gjitha barrierat. Çifti i ri u takua rreth një dekadë më parë përmes Skype, dhe pas dy vjet korrespondencë, ata vendosën të takoheshin. Hapin e parë e bëri Vedelin, i cili mbërriti në Chelopek dhe admiroi bukuritë natyrore, njerëzit mikpritës, por edhe kuzhinën tradicionale.

Bobby thotë se pas gjithë viteve të kaluara së bashku me Vedelin, pas dyshimeve që ai kishte për mënyrën se si do ta donte atë në Maqedoni, duke qenë se ajo vjen nga një vend ekzotik, nga një kulturë tjetër, ajo mund të thotë pa menduar se është një grua. të jetës së tij, dhe së fundmi nëna e fëmijës së tyre të parë, vajzës Elija.

-Dashuria e vërtetë nuk njeh distancë, e zbuluam pasi filluam të jetonim me Vedelin të ndarë për kilometra, e megjithatë afër me të njëjtën dashuri që lindi mes nesh që në momentin e parë. Meqenëse është më vështirë të gjesh një punë në Maqedoni, gruaja ime u transferua në Angli pas dasmës, ku është e punësuar, dhe unë qëndrova në Çellopek, sepse unë kam një punë këtu. Ajo shpesh vjen në Maqedoni, qëndron me javë ose muaj, ne e shijojmë kohën e kaluar së bashku. Situata pandemike na ndryshoi planet, kështu që u ndamë për një kohë të gjatë, në kohën kur Wedelin ishte shtatzënë dhe madje lindi pa mua në Angli.

Unë për herë të parë pashë vajzën tonë Elijan disa muaj më parë, kur ajo ishte tre muajshe, ata erdhën me Vedelin në Çelopek dhe qëndruan rreth tre muaj. “Nuk mund ta përshkruaj ndjenjën kur e pashë për herë të parë, ishte një lumturi e jashtëzakonshme, megjithëse zgjati një kohë të shkurtër, sepse për shkak të punës së Vedelin ata duhej të ktheheshin”, thotë Bobby. Ai shtoi se nuk përjashtoi një plan që ai të shkonte në Angli në të ardhmen, por tha se kjo varet kryesisht nga zhvillimet që lidhen me pandeminë, për shkak të së cilës ekziston një krizë në vendet e tjera dhe është më e vështirë të shkosh në punë. – Ne jemi provë se kur duam, gjithçka është e mundur, nuk ka vend për paragjykime. Ne rregulluam takimin tjetër në verë, kur do ta pagëzojmë vajzën tonë, nëse gjithçka shkon mirë, ata do të vijnë përsëri në Chelopek. Deri atëherë, kemi takime dhe thirrje video, por edhe dashuri dhe harmoni të fortë me të cilën jemi të bekuar – tha Bobi.

Ata u martuan pas një lidhje të gjatë në 2014, dhe festa e dasmës u zhvillua në Dubai, ku jetonte motra e Vedelin. Pastaj ata qëndruan atje për muajin e tyre të mjaltit. Familjarët e Bobit menjëherë e pranuan Vedelin, dhe ai thotë se ata punuan shumë rreth saj, kështu që ata përgatitën me dashuri specialitetet e saj të preferuara tradicionale, tavche bevanche, peshk të pjekur dhe komad-kolpi, të cilat i pëlqyen shumë.

Postime të ngjashme

Vjen kënga kushtuar vendlindjes nga artisti Gjekë Dushaj

T E

Ditë zie për Flori Mumajesin, humb njeriun e afërt

S.B.

Anxhela Peristeri dhe Edona Llalloshi bëjnë ‘’xing’’ me veshjen e njëjtë

S.B.

Ardit Gjebrea fiton “betejën” me Covid-19, ja gjendja e tij shëndetësore

S.B.

Aktori i njohur francez, Depardieu po përballet me akuza për përdhunim

S.B.

Travis Scott: Vajza është frymëzimi më i madh në jetën time

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...