Nga lotët e Messit deri tek përqafimi me Neymarin dhe driblimet e shumta – Gjërat më interesante të finales në Copa America

Kombëtarja e Argjentinës ka triumfuar ndaj Brazilit në finalen e madhe të Copa America me rezultat 1-0, duke u shpallur kampion për turneun e viti 2021.

 

Albiceleste janë kampion të Amerikës së Jugut, pasi kanë arritur t’i mposhtin Selecaon në finalen e zhvilluar në stadiumin ‘Marcana’ në Rio De Janiero.

Goli i vetëm në këtë finale u shënua në minutën e 22-të nga Angel Di Maria, i cili shënoi një supergol me parabolë pas asistimit të Rodrigo De Paul.

Një moment tjetër që vlen të theksohet është përqafimi i stërzgjatur i Messit me Neymarin, me këtë të fundit që e uroi ish-bashkëlojtarin e tij për fitoren.

Edhe festa e Messit me trajneri Lionel Scaloni ishte e veçantë, ashtu sikurse një driblim magjik i Neymarit.

Më poshtë keni disa video që tregojnë më së miri atë çfarë ndodhi gjatë dhe pas finales në Copa America. 

Related posts

Southgate: Italia është e jashtëzakonshme, por ne duam ta çojmë në fund misionin tonë

D V

PSG e pandalshme në merkato, objektivi i radhës është Paul Pogba

Z H

Conor McGregor përjashtohet nga UFC deri në vitin 2022 pas trilogjisë me Poirier

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More