Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Nga mesnata çmime të reja të derivateve

Shkup, 15 shkurt – Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) sot pritet të publikoj çmimet e reja të derivateve të naftës të cilat do të hyjnë në fuqi nga mesnata dhe do të zgjasin deri të hënën e ardhshme.


Javën e kaluar me vendim të KRRE-së çmimet e benzinës Euro Super BS-95 dhe Euro Super BS-98 u rritën për 1.5 denarë për litër, derisa çmimi i dizelit u rit për një denar për litër.

Postime të ngjashme

Zjarret në Koçan janë lokalizuar, helikopterët në teren në Kostin Doll dhe Novosellani

Z H

Ndalohet tërësisht lëvizja në zonat malore

Z H

Shkupi dhe Tetova me më tepër raste aktive, Filipçe thotë se virusi u përhap nga mërgimtarët

Z H

Zaev: Solidariteti funksionon, do të kompensohen dëmet që u shkaktuan nga zjarri

Z H

Moti sot i ngrohtë me temperatura deri 42 gradë

Z H

Angellov paralajmëron gjendje krize në një pjesë të shtetit nëse ka nevojë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...