Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Shkup, 26 tetor, zhurnal.mk – Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, solli vendim, me të cilin kryhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,39 % në raport me vendimin e datës 19.10.2020.

Nga sonte në mesnatë, çmimet e shitjes me pakicë të EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 dhe të vajit ekstra të lehtë (EL-1) ulen për 0,50 denarë/litër, ndërsa çmimi i dizelit ngelën i njëjtë.

Çmimi i EUROSUPER BS-95 do të shitet për 58.50 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER BS-98 do të shitet për 60.50.

Dizeli do të shitet për 50.50 denarë.

Çmimi i vajrave ekstra të lehta do të jetë 50.50 denarë për litër.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...