Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Nga një shpërthim në Kabul të paktën 40 të vdekur

Një shpërthim afër një shkolle në një lagje të Kabulit perëndimor la të vdekur të paktën 40 persona, shumica prej tyre nxënës.

Ndërsa dhjetëra të tjerë kanë marrë lëndime, njofton Reuters.

Ministria e Brendshme e Afganistanit ka njoftuar se në vend të ngjarjes kanë dalë ekipet policore dhe ambulancat.

Ende nuk u specifikua shkaku ose caku i shpërthimit.

Postime të ngjashme

Spanja do të falë politikanët e dënuar katalanas

Dafina Vidishiqi

India vaksinoi mbi 8 milionë njerëz në një ditë

Dafina Vidishiqi

SHBA, BE, Kanadaja dhe Britania, sanksione të përbashkëta kundër Bjellorusisë

Dafina Vidishiqi

Vuçiq pritet të flasë para deputetëve për dialogun me Kosovën – por çfarë kishte thënë në vitin 2019?

Dafina Vidishiqi

Kryeministri britanik: Besojmë se më 19 korrik do të kemi lehtësim të masave kundër COVID-19

Dafina Vidishiqi

Rusia ndalon një OJQ arsimore amerikane

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...