Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nga Parlamenti na dorëzuan të dhëna bruto për apanazhën, nuk kishte sqarim në përshkrim

Shkup, 3 tetor – E qartë se vetëm të dhënat nga Parlamenti u paraqitën në shumën bruto, por nuk kishte asnjë shpjegim për këtë në letër, thonë kështu nga Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit.

Kjo pason pasi dje Parlamenti hodhi poshtë si të pavërteta pretendimet e zyrtarëve anti-korrupsion se shuma e pushtimit të atyre që u mbaroi mandati parlamentar është rreth 100 mijë denarë.

KSHPK deklaron sot se Analiza e përmendur është bërë në bazë të të dhënave për fondet e paguara për apanazhë të marra nga Kuvendi.

Siç shtojnë ata, kërkesa e tyre për të dhënat e deklaruara është në fakt një letër e cila përveç në Parlament është dërguar në më shumë se 100 institucione.

Postime të ngjashme

Takimi i dytë i Osmanit dhe Stoevit në Antalia

Dafina Vidishiqi

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...