Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nga përplasjen e një kamioni me një automobili ka humburjetën një person, ndërsa tre të tjerë janë lënduar

Shkup, 13 prill – Shofer i një automobili ka humbur jetën në një aksident trafiku në rrugën rajonale Hanet e Mavrovës-Dibër, ndërsa tre persona që ishin bashkudhëtarë në automjet me lëndime të rënda janë transferuar në klinikat e Shkupit.

Sipas informacioneve të SPB Tetovë, aksidenti i trafikut ka ndodhur rreth orës 16:00 në rrugën regjionale Hanet e Mavrovës-Dibër.

Në afërsi të Urës së Rostushës janëpërplasur automjeti motorik “hundai akcent” me targa të Shkupit, i drejtuar nga A.Gj. (68) nga Shkupi dhe një kamioni me targa serbe, i drejtuar nga L. D. (52) nga Pançeva, Serbi.

Sipas informacioneve fillestare të policisë, në aksident, shoferi i automjetit të udhëtarëve vdiq në vendngjarje, ndërsa tre bashkudhëtarët, të moshës 26, 30 dhe 34 vjeç, u transferuan në Shkup për trajtim mjekësor.

Në vendngjarje kryejnë ekspertizë Prokurori publik dhe një ekip i SPB Gostivar.

Postime të ngjashme

“KUJDES”/ Lajmi në disa media maqedonase për një incident, krisma me armë dhe për viktima në Çento, i PAVËRTETË (Fake News)!

R Zh

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...