Nga shirat e rrëmbyeshëm në Gjermani, vdes një shqiptare nga Kosova

Nga shirat e rrëmbyeshëm në Gjermani, ka vdekur edhe një shqiptare nga Kosova.

 

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i Deutsche Welle, Bahri Cani.

“Tragjedi e rëndë: Ngushëllime familjes Koxha! Shpirti i Vanesses le të pushojë nën lulet e parajsës!”, ka shkruar Cani, duke ia shpërndarë statusin e babait të Vanesa Koxhës.

Numri i viktimave nga përmbytjet e fundit në Evropë ka arritur në 193, njoftuan autoritetet më 18 korrik.

Në zonat e katastrofës janë në kërkim të personave të tjerë të zhdukur 250 policë, zjarrfikës dhe punonjës të Entit për Fatkeqësi Natyrore.

Sipas policisë në qarkun Rhein-Sieg dhe në rrethin Euskirchen janë rreth 150 vetë që konsiderohen ende si të zhdukur.

Tragjedi e rëndë: Ngushëllime familjes Koxha! Shpirti i Vanesses le të pushojë nën lulet e parajsës!

Posted by Bahri Cani on Monday, July 19, 2021

Related posts

“Hidrodrini” nuk ka laborator të akredituar për analiza të cilësisë së ujit

D V

Mbërrijnë në Kosovë mërgimtarët që i mbijetuan aksidentit në Kroaci

D V

Lajçak kërkon mbëshetje nga opozita për dialogun, Haradinaj kërkon rol më aktiv të SHBA-së

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More