Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Nga shokë në “armiq” / Sot fillon seanca ku Katica ka paditur Boki 13 për inçizim ilegal

Shkup, 14 shtator – Zhurnal.mk – Në Gjykatën Penale sot është caktuar seanca e parë për lëndën e re ku Katica Janeva ka paditur Bojan Jovanovskin për inçizim ilegal, informon Zhurnal.

Kjo doli gjatë kohës kur prezantoheshin dëshmitë materiale në lëndën “Reket”, ku në seancë u tregua fotografi ku shihet ish prokurorja speciale Katica Janeva në shtëpinë e saj, ndërsa para saj një shumë e madhe të parave, për të cilat Prokuroria thotë se janë nga 500 euro.

Kjo fotografi dhe disa të tjera, si dhe disa video inçizime të cilat u prezantuan në “Reket” dolën nga ekspertiza e kryer në telefonin e Boki 13.

Janeva nuk shikon në kamerë, fotografitë janë bërë sikur ajo nuk ka ditur asgjë se ka kamerë në shtëpinë e saj.

Ndryshe në lëndën “Reket”, Katica Janeva u dënua me 7 vite burg ndërsa Bojan Jovanovski me 9 vite burg.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...